Кристиано Роналдо донесе победата на Португалия над Дания с минималното 1:0 при това с гол в последната минута на мача в Копенхаген в европейска квалификация.

Това бе първо попадение на звездата за националния тим от 6 срещи. CR7 можеше да реши изхода от срещата и по-рано, но на два пъти вратаря на Дания Каспер Шмайхел се намеси подобаващо. Домакините също могат да съжаляват, че не измъкнаха поне точка от този мач, тъй като пропуснаха няколко добри положения, при едно, от които Крьон-Дели удари греда.

Така се стигна до петата минута на добавеното време, когато центриране от дясно бе засечено с глава от Роналдо, който опъна мрежата.

В същото време Франция успя да постигне класическа победа с 3:0 над Армения в контролна среща, която се игра в Ереван.

Реми откри резултата с гол в 7-ата минута, а Гиняк покачи на 2:0, след като бе точен от дузпа в 55-ата минута. В края на мача Гризман оформи крайния резултат. /БГНЕС