Двубоят между Локомотив София и Ботев Пловдив на стадиона в квартал Надежда бе прекъснат за няколко минути, след като фенове на гостите нахлуха на терена.

В 38-та минута, при резултат 2:0 в полза на Локомотив, "канарчетата" имаха претенции за дузпа, след като играч на домакините игра с ръка в наказателното си поле. Реферът Георги Димитров обаче отсъди корнер, а след това показа и жълт картон на Пламен Николов за протести. Феновете на Ботев останаха изключително недоволни от ситуацията и част от тях нахлуха на терена. На стадион в Надежда нямаше полиция, поради което се наложи наставникът на пловдивчани Велислав Вуцов и хора от щаба му да успокоят феновете и да ги върнат в сектора. Тази ситуация прекъсна мача за няколко минути, след което той бе подновен.