Славия и Левски завършиха 0:0 в Овча купел в мач от 15-ти кръг на А група. След скучна първа част, двата отбора показаха коренно променена игра след почивката, но въпреки многобройните голови положения и пред двете врати, гол не бе отбелязан. Слаб футбол предложиха и двата тима през първите 45 минути. В редиците на "сините" си личеше по-голямата мотивация и желание за постигане на добър резултат, но домакините бяха затворили много добре подстъпите към вратата си, разчитайки предимно на контраатаки. Първата опасност в мача бе създадена от Левски в шестата минута, когато Господинов спаси удар по диагонал на Домовчийски, а при последвалото разбъркване отново "белият" страж се намеси уверено след добавка на Соарес. Следващото изгодно положение за гол пред някоя от двете врати беше чак в 28-ата минута, когато отличен пас на Владимир Иванов изведе на стрелкова позиция Саша Симонович, но ударът на последния мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Левски.Шанс за гол се отвори пред играчите на Левски и в 38-ата минута, когато Николай Димитров подаде триково към Веселин Минев, който фронтално срещу Господинов извади кълбото в аут. Второто полувреме започна с удар от средно разстояние към вратата на Славия, който обаче не бе проблем за Йордан Господинов. Хитър пас на Тасевски в 53-ата минута намери на добра позиция Домовчийски, който стреля незабавно, но за негово съжаление в аут. В минутите след подновяването на играта "сините" бяха пълновластни господари на терена и успешно натикаха своите съперници в собствената им игрална половина. В 57-ата минута отличният до момента Господинов увисна при едно наглед безобидно центриране и позволи на Домовчийски да играе с глава. Топката обаче бе прекалено леко насочена към голлинията и състезател в бяло я изчисти точно пред нея.Изключително активният този следобед Живко Миланов имаше своя шанс за гол в 60-ата минута, когато се озова сам пред вратата след центриране отляво, но с глава изпрати топката в аут. В 62-ата минута Саша Симонович пропусна най-чистото положение в мача до момента, когато на два метра от вратата не се възползва от грешка на Рабех и със сила изпрати кълбото високо над целта.Не бе изминала и минута откакто се появи на терена и Христо Йовов можеше да попадне в прегръдките на съотборниците си след прецизно изпълнение на пряк свободен удар, при който обаче топката излезе на сантиметри в аут. Няколко минути след това, в 79-та минута отново Йовов изпусна отлична възможност, останал сам пред "бялата" врата. Само метър не достигна на Саша Симонович в 82-ата минута да стигне пръв до топката след неумела намеса на Георги Петков и по този начин да реши мача. Националният вратар не можа да улови от първия път силен удар на играч на Славия, но бързо поправи грешката си. Живко Миланов имаше нов шанс в заключителните мигове на мача, но след като нахлу в наказателното поле и стреля, топката бе отбита от играч в бяло. Равенството утежни още повече положението на Левски в класирането. При очертаващата се протоколна победа на ЦСКА срещу Вихрен утре, разликата между "червени" и "сини" може да стане 13 точки. Шампионите обаче имат и мач по-малко. Есенния полусезон за Левски бе белязан от негативна статистика в неофициалното класиране между софийските отбори, където възпитаниците на Станимир Стоилов не само не взеха победа, но и не отбелязаха гол срещу градските си съперници.