Шампионът Реал Мадрид постигна минимална победа с 1:0 над тима на Атлетик Билбао като гост в среща от испанското футболно първенство в Примера дивисион, играна пред 40 000 зрители на стадион "Сан Мамес". Така мадридчани продължават да водят убедително във временното класиране с актив от 35 точки, седем повече от втория Барселона, който в неделя приема Депортиво Ла Коруня. Единственото попадения в мача отбеляза Рууд ван Нистелрой десет минути след началото но второто полувреме, след като прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на вратаря на домакините Даниел Арансубия със силен шут от границата на наказателното поле. В 35-та минута главният съдия Луис Медина Канталехо не зачете гол на Серхио Рамос с глава, заради спорна засада. Преди това футболистите на Билбао можеха да открият, но удари на Андони Ираола, Франсиско Йесте и Хосеба Ечеберия бяха спасени от Икер Касияс. В 71-та минута Уесли Снайдер изведе с красив пас с петичка сам срещу вратаря Нистелрой, който обаче се забави и топката му бе отнета от защитник на домакините. Малко след това Робиньо тресна страничната греда. Домакините бяха близо до изравнително попадение в 86-та минута, но отново Касияс внимаваше, като изби с мъка силен удар на Фернандо Лоренте. В другата среща от събота отборите на Осасуна и Валенсия не успяха да излъчат победител, след като завършиха наравно 0:0. Домакините се изкачиха на 11-то място със 17 точки, докато "прилепите" запазват петото си място с 25 точки, преди останалите срещи от кръга.