Шампионът Олимпик Лион допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Каен в среща от 17-ия кръг на френското футболно първенство в Лига 1. Това е четвърто поражение за лионци от началото на сезона. Едиственото попадение в мача отбеляза Йоан Гуфран в 19-та минута. Въпреки загубата Лион продължава да е лидер във временното класиране с 37 точки, с четири повече от втория Нанси, който завърши наравно 0:0 като домакин на Валансиен. Олимпик Марсилия победи гостуващия Монако с 2:0 в първата среща от този кръг. Така южняците записаха пета поредна среща без загуба в лигата и се изкачиха на 11-о място в класирането с 21 точки. Монако е на осмо място в класирането с 22 точки, но вече няма победа в три поредни мача. Бранителят Жулиен Родригес откри резултата в 53-та минута с глава, след като удар на Беноа Шейру се отби от напречната греда. Капитанът на домакините Лорик Цана оформи успеха на тима си също с глава след центриране от ъглов удар 20 минути преди края.