Реал Мадрид разгроми с 3:0 като гост Ливърпул и се утвърди на върха в Група В на Шампионската лига.

На препълнения стадион "Анфийлд" Белия балет изнесе показно на домакините, като изкова победата си в разстояние на 18 минути. Всички голове паднаха през първото полувреме.

В 23-ата минута Роналдо откри с прецизен прехвърлящ удар след двойно подаване с Хамес Родригес. В 30-ата минута Карим Бензема удвои с глава след центриране на Тони Кроос. В 41-та минута последва нов гол на Бензема, този път с пета: 3:0.

През второто полувреме Ливърпул заигра по-добре, но усилията на домакините не доведоха дори до почетен попадение. В 64-та минута Роналдо пропусна да отбележи и втори гол, но стреля във вратаря, срещу когото се бе озовал сам.

Класиране в Група В: Реал 9 т., Базел, Лудогорец и Ливърпул с по 3 т. /БГНЕС