С равен резултат 1:1 завърши първият мач от осминафиналите за Купата на България между вечните съперници Ботев и Локомотив Пловдив тази вечер на стадиона на Лаута.

Крайният победител ще бъде ясен на реванша, който ще се играе в тренировъчната база на Ботев в кв. Коматево. Голът за Локомотив вкара в края на първото полувреме Мартин Камбуров, който отбеляза с изпълнение на пряк свободен удар. Преди това черно-белите, които започнаха мача с по-голям устрем, създадоха няколко тежки за канарчетата положения, но те така и не завършиха с попадение във вратата.

Второто полувреме протече вяло и за двата отбора, а в даденото от рефера продължение, буквално в последната минута на мача, Александър Колев изравни резултата с глава от корнер. /БГНЕС