Монтана поряза поредния столичен гранд, след като победи Левски с 2:0 в първия мач от осминафиналите за Купата на България.

"Славата" вече отстрани ЦСКА още на 1/16-финалите на турнира, а сега победи Левски в следващата фаза. В днешния двубой Монтана отново показа стабилност и характер, а първото полувреме премина равностойно. Първата по-опасна атака беше за гостите от София, след като Амари стреля към вратата на Монтана, но вратарят на домакините изби в корнер, който не доведе до нищо сериозно. Битката през първата част не излъчи доминиращ на терена, след като двата отбора си разменяха атаки. В крайна сметка обаче домакините стигнаха до гол в 43-та минута. Иван Минчев напредна с топката и я подаде на Сергей Георгиев, който успя да вкара за 1:0. Малко след началото на втората част Монтана удвои преднината си, след като Иван Минчев отбеляза за 2:0 в 57-та минута. Домакините можеха да се поздравят с още по-голям резултат, но малшансът им попречи да отбележат още. Реваншът ще е на 3 декември на стадион "Георги Аспарухов". /БГНЕС