Отборът на Барселона надделя над тима на Депортиво Ла Коруня с 2:1 като домакин в последна среща от испанското футболно първенство в Примера дивисион, играна на стадион "Камп Ноу". Така Барса продължава да преследва лидера Реал Мадрид, като има 31 точки, докато мадридчани са с 35 точки. Двубоят започна чудесно за гостите, тъй като успяха да открият резултата още в третата минута. Кристиан Идалго отправи силен удар от далечно разстояние и прати топката в горния десен ъгъл на изненадания Виктор Валдес. Четири минути преди края на първото полувреме "каталунците" изравниха чрез Роналдиньо, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Андрес Иниеста. Победното попадение вкара в 71-та минута Хави Хернандес на празна врата, като преди това стражът на гостите Густаво Мунуа отрази удар на Боян Къркич. Камерунският нападател Самуел Ето'о игра за първи път за Барса, след като лекува контузия четири месеца. Бразилската звезда Роналдиньо пък бе за първи път в титулярния състав от последните четири мача на Барса. Атлетико Мадрид постигна трудна победа над Хетафе с 1:0. Диего Форлан отбеляза единствения гол в 20-та минута след асистенция на португалеца Симао Саброза. Двубоят бе изпъстрен с четири червени картона - по два за двата отбора. Реферът изгони Серхио Агуеро и Хосе Антонио Рейес от Атлетико и Лукас Лихт и вратаря Роберто Абондансиери от гостите. Два късни гола на Рикардо Оливейра донесоха точка за Сарагоса срещу гостуващия Еспаньол в друг мач по-рано днес, завършил 3:3. Диего Милито изведе Сарагоса в резултата още в 5-jа минута, но с три бързи гола на Раул Тамудо (7), 1:2 Роча Валдо (10) и Пабло Сабалета (14) гостите от Еспаньол обърнаха резултата. През второто полувреме Сарагоса остана с 10 души на терена след червен картон на Петер Лучин, но въпреки това успя да направи впечатляващ финал на мача и да спечели точка. Четири минути преди края бразилецът Рикардо Оливейра намали на 2:3, а в самия край на срещата отново той изравни след находчив пас на Диего Милито. Виляреал претърпя изненадваща загуба с 0:1 у дома от закъсалия отбор на Бетис. Виляреал има само една спечелена точка от последните три мача, но остава в челото на класирането на 7 точки след лидера Реал Мадрид. Бетис спечели важната победа в борбата за оцеляване благодарение на гол на ветерана Хесус Капи в 9-та минута. Носителят на купата на УЕФА Севиля се поздрави с победа 3:1 над Мурсия. Луиш Фабиано вкара два гола за Севиля и с 10 точни попадения е начело в листата на голмайсторите в Испания. Един гол добави и Енцо Мареска от дузпа. За Мурсия точен бе Фернандо Баяно.