Лацио победи Каляри с 4:2 в мач от 10-ия кръг на италианската Серия "А" и запази третото място във временното класиране.

Срещата се игра на ст. "Олимпико" в Рим, като домакините изковаха победата си още през първото полувреме. Резултатът бе открит в 7-ата минута от Стефано Маури при асистенция на Мирослав Клозе. Немският ветеран сам вкара следващите два гола, докарвайки резултата до 3:0. Попаденията си Клозе реализира в разстояние на 2 минути - в 25-ата и 26-ата, като и при двата му асистира босненецът Сенад Лулич.

Малко след началото на второто полувреме холандският бранител на домакините Едсон Браафхейд си отбеляза автогол: 3:1. В 84-ата минута Жоао Галвао от гостите намали на 3:2, което попритесни домакините. В крайна сметка обаче до изненада не се стигна, като в добавеното време Маури оформи крайното 4:2 при асистенция на Симоне Бенедети. Със спечелените 3 т. римските "орли" запазиха третото си място с актив от 19 т., колкото има и Сампдория. Води Ювентус с 25 т., следван от Рома с 22 т. /БГНЕС