Съндърланд записа втори пълен успех през новия сезон, побеждавайки Кристъл Палас с 3:1 като гост в мач от 10-и кръг на Премиършип.

Стивън Флетчър откри резултата в 31-ата минута, Уес Браун обаче си вкара автогол в 55-ата и лондончани изравниха. Испанският халф на "черните котки" Хорди Гомес отново изведе своя отбор напред в 79-ата мин., а в допълнителното време Флетчър оформи крайното 3:1. Палас останаха с 10 души в 87-ата минута, когато втори жълт картон получи капитанът на отбора Миле Йединак. Тежка контузия в срещата получи Патрик ван Анхолт, който нарани рамото си през първото полувреме и бе откаран в болница. Съндърланд с 11 точки заема 15-о място в таблицата, а Кристъл Палас е на 17-о с 9 т. /БГНЕС