Спортинг победи Шалке с 4:2 в мач от Група G на Шампионската лига.

Срещата в Лисабон бе от жизненоважно значение за домакините, с актив от едва 1 т. до този момент, ако искаха да запазят шансове за класиране за следвашата фаза на ШЛ.

Мачът започна повече от зле за Спортинг, след като в 17-ата минута Ислам Слимани си отбеляза автогол, извеждайки Шалке напред: 0:1. Домакините обаче не се смутиха и бързо се върнаха в играта, изравнявайки в 27-та чрез Мамаду Сар: 1:1.

Победата си лисабонските "лъвове", играли изцяло в зелено, вместо в традиционните зелено-бели фланелки и черни гащета, изковаха през второто полувреме, когато след голове на Джеферсон (52-а минута) и Луиш Нани (72-а) доведоха резултата до 3:1.

В 88-та минута Шалке намали чрез Денис Аого, подлагайки на изпитание нервите на зрителите. Малко преди последния съдийски сигнал обаче, Ислам Слимани върна усмивките по лицата на домакините, като се реваншира за автогола си и оформи крайното 4:2.

В другия мач от Група G Марибор и Челси завършиха 1:1 (Агим Ибрахими 50; Неманя Матич 73). Класиране: Челси 8 т., Шалке 5 т., Спортинг 4 т., Марибор 3 т. /БГНЕС