Шахтьор Донецк продължи наказателната си акция срещу беларуския БАТЕ Борисов в Шампионската лига.

Преди две седмици Шахтьор разгроми като гост БАТЕ със 7:0. Сега, вече като домакини, украинците победиха "само" с 5:0. Мачът, играл се на ст. "Карпати" в Лвов заради напрегнатата ситуацията в Донецк, бе от Група Н на Шампионската лига.

Голеадата стартира в 19-ата минута, когато Дарио Сърна откри при асистенция на Луис Адриано. В 48-ата минута Алекс Тейшейра покачи на 2:0 при асистенция на Сърна, а 10 минути по-късно Адриано вкара за 3:0 от дузпа. До края на мача Адриано записа хеттрик, реализирайки още два гола - в 82-та минута и в добавеното време.

В другия мач от Група Н Атлетик Билбао записа домакинска загуба от Порто с 0:2 (Джаксън Мартинес 56, Ясин Браими 74). Класиране: Порто 10 т., Шахтьор 8 т., БАТЕ 3 т., Атлетик 1 т. Шахтьор почти сигурно си е осигурил участие във втората фаза на ШЛ, а Порто - вече дори на теория. /БГНЕС