Ботев Пловдив стигна до много ценна победа с 2:1 при гостуването си на Литекс в мач от 15-ия кръг на "А" група, след който "канарчетата" се изкачиха до 4-то място в класирането.

Двубоят на Градския стадион в Ловеч започна с домакински надпис, който даде резултат в 39-та минута, когато Уилмар Джордан се възползва от неразбирателство между Росен Колев и Адам Страховяк и прати топката в празната врата. Точно преди почивката обаче пловдивчани израниха след много добра многоходова комбинация, която бе завършена от Томаш Иршак с прецизен изстрел с глава. В 63-та минута гостите стигнаха до пълен обрат, след като Алекс Колев вкара с точен изстрел от границата на наказателното поле. До края на мача "оранжевите" се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не успяха да го направят. След този успех Ботев се изкачи до 4-то място с 24 точки, докато Литекс се смъкна до 7-ма позиция с 22 точки. /БГНЕС