Албанското знаме отново се появи на терена по време на футболен мач. Това се случи през второто полувреме на приятелската среща с Италия в Генуа.

Запалянко нахлу на терена и развя знамето. След това го опъна на тревата и коленичи. Един от играчите на Албания го прегърна и след това фенът сам напусна терена.

Случилото се напомни на инцидента от мача със Сърбия, но не доведе до грозните последствия от тогавашния двубой. Мачът в Белград от квалификациите за Евро 2016 беше прекратен и домакините получиха служебна победа.

Италианците, които са в група с България, победиха с 1:0 в контролата. Победният гол дойде в 82-ата минута, когато Стефано Окака се разписа с глава.

Италианците имаха превъзходство в срещата, владееха топката и отправиха повече удари, но не успяха да стигнат до друго попадение.