Отборът на Ливърпул продължи с трагичното си представяне от началото на сезона и загуби гостуването си на Кристъл Палас с 1:3 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига.

Това бе четвърта поредна загуба за мърсисайдци във всички турнири, а в следващия си мач "червените" гостуват в София на Лудогорец в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Днешният двубой започна отлично за момчетата на Брендън Роджърс, след като нападателят Рики Ламбърт откри резултата още във втората минута с първия си гол за клуба. Домакините обаче отговориха бързо и изравниха в 17-та минута, когато Дауйт Гейл реагира най-бързо, след като една топка се отби от гредата. През втората част лондончани наложиха тотален натиск и напълно заслужено стигнаха до успеха след гол на Джо Ледли в 78-та минута и перфектно изпълнение на Миле Йединак от свободен удар. По този начин Ливърпул записа шестата си загуба от началото на сезона и се намира на 12-то място в класирането, докато Палас вече има 12 точки и излезе от зоната на изпадащите. /БГНЕС