Ливърпул постигна разгромна победа с 4:0 над отбора на Олимпик Марсилия като гост в последна среща от група "А" на Шампионската лига, играна пред 53 000 зрители на "Стад Велодром". Така "мърсисайдци" продължават на осминафиналите, като се класираха на второ място с 10 точки, а французите остават на трета позиция със 7 и ще играят в турнира за Купата на УЕФА. Гостите от града на Бийтълс успяха да поведат в резултата още в четвъртата минута. Главният рефер Тере Хауге отсъди дузпа за спорно нарушение на Гаел Живе срещу Стивън Джерард, който пък застана зад бялата точка. Ударът му бе спасен от Стив Манданда, но при добавката английският национал бе точен. Седем минути по-късно бившият съотборник на българския национал Мартин Петров - Фернандо Торес, удвои преднината на Ливърпул. Испанският национал получи пас от Хари Кюъл, излъга защитник на Олимпик и с техничен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Манданда. Чудесно бе и началото второто полувреме за английския тим, след като нападателят Дирк Кайт направи резултата класически в 48-та минута. Холандецът получи извеждащ пас от Хари Кюъл и останал сам срещу вратаря на французите не сгреши. Райън Бабел, който се появи на терена в 77-та минута на мястото на Фернандо Торес, отбеляза гол за крайното 4:0 в последната минута на редовното време след асистенция на Фабио Аурелио. В другия мач от тази група отборът на Порто надделя над тима на Бешикташ с 2:0 и също продължава в следващата фаза, като дори заема първо място в крайното класиране. Турският тим остава на последното 4-то и приключва участието си в европейските турнири. Домакините откриха резултата минута преди края на първото полувреме, когато Лучо Гонзалес отбеляза на празна врата след пас на Рикардо Куарешма. При гола останаха съмнения за неотсъдена засада на Куарешма, при която футболистите на Бешикташ спряха да играят. В 62-та минута "драконите" оформиха крайния резултат, след като Лисандро Лопеш изведе зад защитата Рикардо Куарешма, който хладнокръвно се справи с турския вратар Рюстю Речбер. Нетинфо