Отборите на Челси и Валенсия не можаха да се победят и завършиха наравно 0:0 в среща от група В на Шампионската лига, играна на стадион Стамфорд Бридж в Лондон. Домакините, които вече си бяха осигурили участие в следващата фаза на турнира започнаха двубоя много по - активно. Още в първите минути Андрий Шевченко имаше възможност да открие резултата в полза на лондончани, след като излезе сам срещу Сантяго Канисарес, но опитният страж на Валенсия успя да опази вратата си. В 28 - ата минута Франк Лампард също бе много близо до гола, но Канисарес отново се справи с положението. В последната минута на първото полувреме Писаро също опита късмета си, но и той не можа да преодолее вратаря на гостите. В 64 - ата минута възпитаниците на Аврам Грант все пак стигнаха до попадение след като Писаро изведе Калу на удобна позиция, но голът бе отменен заради засада и нулевото равенство се запази. До края на срещата домакините продължиха да показват по - класна игра и да атакуват постоянно, но липсата на късмет и героичните спасявания на Сантяго Канисарес на им позволиха да се поздравят с победата и срещата завърши при резултат 0:0. В другата среща от група В тази вечер отборът на Шалке 04 победи с 3:1 тима на Розенборг и се класира за осминафиналите в най-престижния европейски клубен турнир. Домакините още от първата минута наложиха натиск, който в 12 - ата минута даде желания резултат, като Шалке поведе с 1:0 с попадение на Асамоа, който се възползва от отлично центриране на Кросмюлер и откри резултата. Само седем минути по - късно Кураний подаде на Рафиня, който нахлу в полето на гостите, елиминира двама бранители и удвои преднината на Шалке. В 23 - ата минута Коне бе оставен непокрит в наказателното поле на германския тим и върна едното попадение, с което намали преднината им до 2:1. Тринайсет минути по - късно Кевин Кураний, който направи много силен мач, сложи край на спора като отбеляза последния гол в срещата за крайното 3:1. След срещите тази вечер от група В на осминафиналите ще играят Челси и Шалке 0:4, заели съответно първо и второ място в класирането в групата. Отборът на Розенборг ще участва в турнира за Купата на УЕФА, след като зае третата позиция с актив от седем точки. Тима на Валенсия пък остана на последното четвърто място с актив от само пет точки.