Отборът на Олимпиако изненадващо се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като в среща от последния кръг на груповата фаза в турнира победи с класическото 3:0 тима на Вердер Бремен. Гостите от Бремен започнаха по - активно срещата, но първата по - сериозна оасност беше иманно пред тяхната врата, когато стражът им Тим Вийзе спаси последователно удари на Диего и Бубакар Саного. В 12 - ата минута Столтидис изведе домакините напред в резултата с много красиво попадение от сериозна дистанция. След гола възпитаниците на Панайотис Лемонис приеха играта в своята половина и заиграха на контраатаки. Тази тактика те приложиха и през второто полувреме и тя даде резултат в 70 - ата минута, когато Дарко Ковачевич с глава покачи на 2:0. Само четири минути по - късно Столтидис се възползва от грешка на вратаря на Вердер Тим Вийзе и отбеляза своя втори гол в мача, с който оформи и крайното 3:0. В другия двубой испанският гранд Реал (М) надигра Лацио с 3:1 и запази първото си място в група С. Италианците пък напускат евротурнирите след като заеха последното четвърто място в групата. Още през първото полувреме мадридчани си осигуриха аванс от три гола, след като поведоха с 3:0. Първо в 13 - ата минута Жулио Баптища с хубав удар извън наказателното поле на гостите откри за 1:0. Само две минути по - късно капитанът Раул засече центриране от корнер и удвои преднината на "Кралския клуб". В 36 - ата минута бразилската звезда на Реал Робиньо комбинира с Рууд ван Нистелрой и направи резултата класически в полза на домакините. През второто полувреме римските орли заиграха малко по - активно и в 80 - ата минута Горан Пандев намали на 3:1, след пас на Томазо Роки. Самият Роки пък можеше да върне още едно попадение, но не успя да отбележи от дузпа в последната минута на двубоя, отсъдена за игра с ръка на Пепе. Така Реал (М) заема първото място в група С с актив от 11 точки, колкото има и тимът на Олимпиакос, но предимството в преките двубои е на страната на испанците. Отборът на Вердер Бремен ще играе в турнира за Купата на УЕФА, а Лацио отпада. Нетинфо