Въпреки загубата, съм горд от представянето на моите футболисти, заяви треньорът на Байерн Мюнхен Пеп Гуардиола след поражението от Манчестър Сити с 3:2.

Баварците водеха с 2:1 пет минути преди края, но "гражданите" обърнаха мача с попадения на Серхио Агуеро. За Байерн този мач беше без значение, след като отборът с актив от 12 точки си бе гарантирал първото място в групата. "Доминирахме, но допуснахме две грешки и загубихме. Играчите не заслужавахa това. Поздравявам Сити, те имат шансове за класиране напред. Ще се постараем да победим ЦСКА Москва в заключителния си мач", каза Гуардиола. Той смята, че прогресът на Байерн се дължи на факта, че отборът е по-обигран в сравнение с миналия сезон. "Голяма част от мача играхме с човек по-малко, но дори и при това продължихме да владеем топката и да показваме агресивна игра. Така се случва в Шампионската лига. Днес ни преподадоха добър урок. Не може да се каже, че не сме били концентрирани. Възможно е в края да бяхме уморени", заключи испанският наставник. /БГНЕС