Отборът на Ботев Пловдив изхвърли Славия от турнира за Купата на България, след като победи най-стария столичен клуб с 4:2 в осминафиналната фаза на надпреварата. Намиращият се в отлична форма тим на Славия поведе в 5-та минута на стадион „Христо Ботев”, след като Славчо Георгиевски матира вратаря на „канарчетата” Лилчо Арсов от десетина метра за 1:0. Домакините изравниха в 52-та минута, а голмайстор бе Йордан Минев. В 57-та минута, Борислав Караматев отбеляза след страхотен прехвърлящ удар, който не остави шанс за Йордан Господинов. В 61-та минута, резултата стана 3:1 за домакините от Ботев, които вкараха след отлична контраатака, а голмайстор бе Дормушали Саидходжа. „Белите” успяха да намалят в 66-та с гол на Мартин Керчев, който оползотвори отлична комбинация между Владимир Иванов и Саша Симонович. Саидходжа вкара втория си гол за мача в 90-та минута, след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на Славия. Малко след това Саша Симонович получи червен картон и така, Ботев изхвърли Славия от турнира за Купата на България. Черно Море разби като гост единственият тим от третия ни футболен ешалон Банско с 6:2. „Моряците” поведоха в 22-та минута с гол на Даниел Георгиев, но домакините изравниха в края на първата част чрез Кьосов в 45-та минута. Отборът на Черно Море се разигра и последваха попадения на Мирослав Манолов, Александър Александров – Алекс, Перейра и Масена Мока за 5:1. Ангел Тошев направи 2:5 в 77-та минута, а Сашо Александров вкара страхотен гол в 84-та минута за крайното 6:2. Локомотив Пловдив също продължава на четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи като гост Спортист Своге с 4:1. Даксон Да Силва изведе гостите напред в резултата в 25-та минута, а Тодоров изравни за Спортист в 49-та минута. Пловдивските „железничари” си осигуриха класиране в следващия етап, след попадения на Явор Въндев в 54-та минута, Мартин Камбуров в 75-та минута и Владислав Златинов в 85-та минута. Локомотив София победи Спартак Варна в „Надежда” с 1:0 и също продължава напред. Единственото попадение вкара Марчо Дафчев в 32-та минута, когато с техничен удар донесе победата на своя отбор. Пирин победи при гостуването на Миньор Перник с 1:0, след единствен гол на Димитър Наков в 60-та минута. Калиакра също продължава на четвъртфинал, след победа като гост над Чавдар Етрополе с 2:0. Головете вкараха Иван Петков и Детелин Димитров. Резултати от осминафиналите за Купата на България: Спортист Своге – ЛОКО ПД 1:4, ЛОКО СФ – Спартак Варна 1:0, Банско – ЧЕРНО МОРЕ 2:6, Миньор Перник – ПИРИН 0:1, БОТЕВ – Славия 4:2, Чавдар Етрополе – КАЛИАКРА 0:2, Черноморец – Левски – от 16:00 часа, а ЛИТЕКС вече се класира за четвъртфиналите, след победа над Вихрен в изтеглен мач. /БГНЕС