Отборите на Марек и ЦСКА направиха равенство 0:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група, игра на стадион "Бончук" в Дупница.

Състоянието на терена бе много тежко и това попречи на двата тима да покажат особено футболни достойнства, но като цяло домакините се представиха силно и заслужиха точката днес. През първата част имаше една спорна ситуация, когато добра атака на "червените" бе спряна от засада, като повторенията показаха, че по-скоро такава нямаше.

След почивката Серджиу Буш пропусна отлична възможност да открие резултата, като уцели гредата от непосредствена близост до вратата на домакините. В 76-та минута "армейците" получиха спорна дузпа за игра с ръка на Мартин Димитров, но Жуан Фелипе не уцели вратата от бялата точка. До края на двубоя дупничани опазиха вратата си и срещата завърши при резултат 0:0.

По този начин преднината на ЦСКА на върха на класирането може да бъде намалена до 3 точки, ако Лудогорец спечели домакинството си на Локомотив София по-късно днес. Марек остава на 11-то място в класирането с 13 точки. /БГНЕС