Левски стана последният 1/4-финалист в турнира за Купата на България, след като спечели гостуването си на Черноморец в Бургас с 2:0. "Сините", които бяха без част от титулярите си, водеха играта през по-голямата част от времето и в крайна сметка затвърдиха превъзходството си след два гола, дело на Томашич и автогол на бранителя Цанков. Хърватският защитник на "сините" откри резултата в 19-ата минута, след като засече с глава центриране на Николай Димитров от фаул и отблизо матира Стоянов. Черноморец опита да отговори, но стигна само до едно по-опасно положение - дело на Пламен Крумов. Ветеранът стреля от границата на наказателното поле и Митрев не успя да избие добре. Кълбото се разходи по голлинията, но в последния момент вратарят успя да го закове, преди да влети в мрежата. През втората част шампионите стигнаха до още едно попадение, което падна при идентична с първия гол ситуация. Телкийски центрира от фаул и бранителят Цанков се сблъска с Томашич, при което прати топката в собствената си врата. До края на мача домакините имаха инициативата, но Митрев спаси мрежата си след удар на Божилов от пряк свободен удар. В самото продължение Сърмов можеше да направи и преднината на шампионите класическа, но ударът му с глава бе избит от голлинията от защитник на Черноморец.В крайна сметка Левски спечели с 2:0 и спокойно чака съперника си на 1-4-финалите.