Левски победи с 2:0 Черноморец (Бургас) в последната осминафинална среща от турнира за Купата на България. Едно попадение отбеляза Игор Томашич през първата част, а резултатът удвои Иван Цанков, който отклони центриране отляво в своята врата. Мъчени от кадрови проблеми и под напрежение от слабите резултати в първенството, "сините" (в този мач "жълти") изиграха приличен мач и заслужиха да се борят за Купата и напролет. Левскарите имаха възможност да открият още в 14-та минута, но удар на Домовчийски бе отразен от вратаря Стоянов, а добавката на Зе Соареш излезе в аут. 4 минути по-късно гостите откриха резултата след като Игор Томашич засече центриране от пряк свободен удар на Николай Димитров. Черноморци също имаха своя шанс през първото полувреме. В 41-та минута удар от воле на Пламен Крумов бе лошо избит от резервния вратар на Левски Божидар Митрев, топката тръгна застрашително към мрежата, но младият страж се ориентира и я изкара от голлинията. През втората част картината на стадион "Лазур" в Бургас не се промени и Левски продължи да има лек игрови превес. В 59-та минута след изпълнение на статично положение от дясно Иван Цанков си отбеляза автогол и така даде солидна преднина за играещите в този мач с жълти екипи "сини". Петнадесет минути преди края на двубоя Черноморец получи право да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но Любенов стреля право в ръцете на вратаря Митрев. До края на мача с два пропуска се отличи Георги Сърмов, който не съумя да реализира от чисти позиции.