Италианският гранд Интер победи с минималното 1:0 тима на ПСВ Айндховен и с актив от пет победи само една загуба завоюва първото място в група G на Шампионската лига. Тимът на ПСВ пък ще продължи участието си на европейската футболна сцена, но в турнира за Купата на УЕФА след като зае трето място в крайното класиране. "Нерадзурите" наложиха домакински натиск още от първата минута на двубоя, но и ПСВ организираха няколко много добри атаки към Жулио Сезар. Още в първите минути Ернан Креспо изведе Солари на чиста стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Гомес. Гостите от Айндховен пък отговориха с удари от далечна дистанция на Кулина и Афелай, които обаче нямаха нужната точност. В 29 - ата минута пък холандците останаха и с човек по - малко, тъй като Едисон Мендес получи директен червен картон за много грубо нарушение срещу Суазо. След почивката футболистите на Интер ясно показаха, че ще се борят за победата до последния съдийски сигнал, а Ернан Креспо дори пропусня няколко сто процентови голови положения. Така се стигна до 65 - ата минута, когато Суазо асистира на Круз за единственото и победно попадения в мача, с което бе оформено крайното 1:0. В другия двубой от група G турският Фенербахче срази с 3:1 тима на ЦСКА Москва, като го закотви на последното място в крайното класиране с актив от само една точка. Турският гранд пък си осигури участие във фазата на директните елиминации на турнира. Изненадващо гостите от Москва поведоха в 30 - ата минута след като Еду Драсена не се разбра с Демирел и с отбеляза автогол. Още при ответната атака обаче най-добрият играч в редиците на Фенербахче Алекс възстанови равенството с много красиво попадение от около 20 метра. В последната минута на първото ополувреме, а след това и в последната минута на редовните 90 минути Угур Борал на два пъти се разписа, за да оформи крайния резултат - 3:1. След последните мачове в групата за осминафиналите се класират Фенербахче и Интер, ПСВ ще се бори в турнира за Купата на УЕФА, а ЦСКА приключи участието си в евротурнирите за тази година.