Локомотив София победи като гост Локомотив Пловдив с 4:0 в първа среща от 19-ия кръг на "А" група.

Първото попадение за гостите отбеляза Марко Ранджелович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране от фаул. При тази ситуация останаха съмнения за засада. В 29-ата минута Ламжед Шехуди вкара втори гол, след като се разписа с глава след центриране на Том. Пет минути преди почивката Даниел Генов също прати топката във вратата на Витанов за класическото 3:0. В 45-ата минута Шехуди покачи на 0:4, след като бе оставен напълно непокрит от защитата на домакините на няколко метра от вратата.

След почивката двата отбора си размениха по няколко добри положения, но в крайна сметка не се стигна до нов гол и така столичните "железничари" спечелиха трите точки. /БГНЕС