Отборът на Съндърланд спечели по изключително драматичен начин голямото дерби на северозапада срещу Нюкасъл, след като Адам Джонсън отбеляза единствения гол в мач в 90-та минута.

Двата тима направиха равностоен двубой на "Сейнт Джеймсис Парк", като пропуснаха по 3-4 чисти положения за гол, като в крайна сметка изглеждаше сякаш ще направят първото нулево равенство помежду си в ерата на Висшата лига. В 90-та минута обаче "черните котки" направиха образцова контраатака, която бе завършена по перфектен начин от Адам Джонсън, за да хвърли в екстаз гостуващата агитка. Домакините не успяха да отговорят в оставащите минути и по този начин допуснаха 4-та поредна загуба от големия си съперник, като вече са без победа в дербито от 6 мача. След този успех Съндърланд се изкачи до 17-то място с 19 точки, докато Нюкасъл остава на 9-та позиция с 23 точки.