Саутхемптън и Челси направиха равенство 1:1 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Сейнт Мерис".

Двубоят бе равностоен, като "сините" имаха предимство през втората част, но домакините се защитаваха много добре и заслужиха точката днес. Мениджърът на "светците" Роналд Куман бе подредил отлично състава си и неговите играчи не даваха никакви възможности на гостите. Мане откри резултата в полза на Саутхемптън в 17-та минута, възползвайки се от груба грешка на Джон Тери. В продължението на първата част Еден Азар изравни с първи изстрел на Челси към вратата на съперника. След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо натиснаха, но пропуснаха няколко положения, а към края се умориха и не успяха да стигнат до успеха, въпреки червения картон на Морган Шнайдерлин малко преди края. По този начин Манчестър Сити ще има шанс да се доближи на точка от лидерите, ако победи Бърнли по-късно днес. /БГНЕС