Ливърпул победи Суонзи с 4:1 в последен мач от 19-и кръг на английската Висша лига.

Срещата се игра пред 45 000 зрители на ст. "Анфийлд". Домакините доминираха от първия до последния съдийски сигнал, макар че им трябваше време да материализират надмощието си.

Резултатът бе открит в 33-ата минута от Алберто Морено, намерен непокрит от Джордан Хендерсън. В 51-ата минута Адам Лалана удвои след неумела намеса на вратаря на гостите Лукаш Фабиански. Минута по-късно Суонзи върна един гол чрез Гилфи Сигурдсон: 2:1.

В 54-ата минута Рахийм Стърлинг удари греда. В 61-ата минута Лалана вкара своя втори гол при асистенция на Филипе Коутиньо: 3:1. Крайното 4:1 бе оформено от Джонджо Шелви от гостите, вкарал си ефектен автогол с глава.

Мачът бе последен на Острова за изтичащата календарна година, като след него Ливърпул и Суонси делят осмо-девето място с по 28 т. Води Челси с 46 т., следван от Манчестър Сити с 43 т. и Манчестър Юнайтед с 36 т. Четвърто-пето място делят Саутхемптън и Арсенал с по 33 т. /БГНЕС