Юношите старша възраст на ФК “Шумен” разбиха с 4:0 ФК “Ботев”(Нови Пазар) в мач от първенството в североизточната зона. През първото полувреме футболистите на “Шумен” поведоха с 3:0 и на практика решиха мача. Втората част беше по-скучна и след като отбелязахме 4-то попадение срещата на практика се доиграваше. Два гола за нашите вкара Неделчо Стефанов, а по един добавиха Николай Войчев и Петко Цаков. С тази победа шуменци запазиха второто си място във времнното класиране на 5 точки зад “Черно море”(Варна). “Доволен съм от играта през първото полувреме. След почивката при резултат 3:0 както повечето български отбори спряхме да играем. Най-важното е, че взехме трите точки и оставаме в борбата за класиране на републиканските финали”, каза за ШУМ.БГ след срещата тренорът на ФК “Шумен” Сашо Димов. По регламент първите два отбора директно се класират за финалите на държавно първенство, а третият играе бараж. ШУМ.БГ