Мъжката щафета на България направи отлично състезание зае 7-мо място на Световната купа по биатлон в Оберхоф.

Българите показаха много изключителна стрелбата и бяха единственият отбор без наказателна обиколка. Това е и най-доброто класиране на българската мъжка щафета в историята на биатлона.

Победата грабна отборът на Русия с време 1:15:24.1 час. Руският квартет направи една наказателна обиколка и използваха общо 12 допълнителни патрона. На второ място, на 2.3 секунди от победителите остана щафетата на Норвегия, които използваха 10 допълнителни патрона и завъртяха една наказателна обиколка. Трети, без звездата на отбора Мартен Фуркад, се класира щафетата на Франция с изоставане от 1:32.3 минута. Французите завършиха с една наказателна обиколка и 12 допълнителни патрона.