Българските биатлонисти Красимир Анев и Владимир Илиев постигнаха много добро класиране в 10-километровия спринт в Оберхоф.

Анев намери място в десетката, като завърши девети. Той допусна две грешки в първата си стрелба и измина разстоянието за 27:42,3 минути. Илиев също направи два пропуска, но във втората си стрелба. Роденият в Троян състезател завърши за 27:56,2 и зае 14-ото място. Другият българин Иван Златев се нареди 86-и.

Началото на състезанието се забави с 2.30 часа заради лошите условия. Топлото време в комбинация с дъжда и силният вятър наложиха разпръскването на изкуствен сняг. Шампионът от Световната купа Мартен Фуркад спечели надпреварата. Френският биатлонист завърши за 27:02,5 минути след една грешка в първата стрелба.

Олимпийският и световен шампион в дисциплината Оле Ейнар Бьорндален завърши втори с изоставане от 4,4 минути. Норвежецът беше пръв след втората стрелба, като при излизането от стадиона водеше със 7,9 секунди пред Фуркад.

Французинът направи много добро бягане в края на състезанието и се пребори за първото място. Руснакът Тимофей Лапшин завърши трети. Фуркад остава начело в класирането, като след девет от 25 състезания има 421 точки. Втори е руснакът Антон Шипулин с 336, а норвежецът Емил-Хегле Свендсен е трети с 335. Анев заема 19-ото място със 165 точки, а Илиев е 27-и със 139.