Нападателят на Арсенал Алексис Санчес се отчете с два гола и асистенция за победата на "артилеристите" над Стоук с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига, игран на "Емиратс".

Само преди месец лондончани загубиха гостуването си на "Британия", но днес не оставиха никакви шансове на "грънчарите". Още в 6-та минута Санчес качи топката на главата на Лоран Кошчелни, който от няколко метра безпроблемно откри резултата. В 33-та минута чилийският национал нахлу в наказателното поле отляво и с изключително прецизен изстрел в близкия ъгъл удвои преднината на домакините. Малко след почивката Санчес оформи крайното 3:0 след изпълнение на свободен удар, като трябва да се отбележи и слабата намеса на Асмир Бегович. С тази победа Арсенал се изкачи до 5-то място в класирането с 36 точки, само една по-малко от третия Манчестър Юнайтед. Стоук е на 11-та позиция с 26 точки. /БГНЕС