Манчестър Юнайтед спечели дербито на Англия, след като победи с 1:0 при гостуването си на Ливърпул. Единственото попадение в срещата бе дело на Карлос Тевес. Аржентинецът бе на точното място в малкото наказателно поле в 43-ата минута и неговият гол се оказа победен. С този успех тимът на Алекс Фъргсюсън временно се изкачи на първо място в класирането. Шотландецът продължи и успешната си серия срещу Рафаел Бенитес. Откакто испанският наставник пое Ливърпул, тимът има 6 загуби и едно равенство в шампионатните срещи с Юнайтед. Мърсисайдци владееха топката в много по-големи периоди, но не се възползваха от това преимущество. Те пропуснаха своите положения, повечето от които бяха през първото полувреме. "Червените дяволи" демонстрираха изключителна ефективност и реализира при една от малкото си опасни ситуации преди почивката. През втората част пък Юнайтед имаше и възможност за втори гол след опасни контраатаки