Давид Ферер се класира за 1/8-финалите на Аустрелиън оупън, след като победи французина Жил Симон с 6-2, 7-5, 5-7, 7-6(4) в мач от третия кръг на надпреварата.

Срещата между двамата очаквано бе изпълнена с дълги разигравания от основната линия, много пробиви и борба за всяка топка. Испанецът проби своя съперник три пъти в първата част, за да поведе в резултата, след което успя да вземе и оспорвания втори сет. В третата част 9-ят поставен в схемата имаше преднина от 5-3, но след това Симон спечели 4 поредни гейма и се върна в мача. Четвъртият сет се разви по подобен сценарий, като Ферер поведе с 5-1 и два пробива, но французинът отговори с 5 поредни гейма. В крайна сметка се стигна до тайбрек, където Ферер надделя със 7-4 и стигна до крайния успех след 3 часа и 37 минути. За място на 1/4-финалите испанецът ще спори с 5-ия поставен Кей Нишикори. /БГНЕС