Отборът на ЦСКА допусна втора загуба в предсезонната си подготовка. "Червените" (играли днес с изцяло бели екипи) допуснаха поражение с минималното 0:1 от Стяуа Букурещ.

Двубоят започна равностойно, но постепенно по-интересните ситуации се пренесоха пред вратата на румънските "армейци". Най-сериозен пропуск направи Тони Силва в 43-ата минута, когато бе изведен отлично от Венци Василев. Португалският футболист финтира вратаря на Стяуа, но след това си поведе твърде дълго топката и тя излезе в аут в близост до вратата. В самия край на мача румънците създадоха първата си по-интересна ситуация, при която падна и победното попадение. В този случай Попа бе изведен на добра позиция и той прати топката покрай пазещият днес вратар на ЦСКА Ел Харуби - 1:0.

След почивката "червените" отново бяха по-активни, но пропуски направиха Фелипе, Николич и Галчев. При едно от редките си добри положения Стяуа бяха близо до втори гол, като отново Попа бе главно действащо лице, но негов удар попадна в гредата. Малко след това Аурелиан Йоаким поиска дузпа за задържане в наказателното поле, но вместо това получи жълт картон за симулация. Така ЦСКА загуби и тази си контрола на турска земя. /БГНЕС