Ливърпул ще играе в петия кръг на най-старото футболно състезание в света - ФА Къп, след като обърна с 2:1 Болтън като гост в среща.

Новият отбор на Симеон Славчев поведе в резултата в началото на второто полувреме, когато Ейдур Гудйонсен вкара дузпа. Домакините обаче останаха с човек по-малко, след като Роджър Ийст бе изгонен в 66-ата минута.

"Червените" се възползваха от тази ситуации и стигнаха до два късни гола. Първо Рахийм Стърлинг в 86-ата минута изравни, а в 91-ата минута Филипе Коутиньо донесе победата за Ливърпул и класира мърсисайдци в следващия кръг на надпреварата.

Новото попълнение на Болтън Симеон Славчев логично не бе в групата за мача, тъй като бе подписал своя договор няколко час по-рано.