Гол на резервата Марио Балотели в заключителните минути донесе победа на Ливърпул над Тотнъм с 3:2 в двубой от 25-и кръг на английското първенство.

Сръбското крило на мърсисайдци Лазар Маркович даде преднина на Ливърпул в 15-ата минута, но в 26-ата звездата на "шпорите" Хари Кейн възстанови равенството. В 53-ата минута Стивън Джерард от дузпа отново изведе домакините напред, но Тотнъм успя да върне и това попадение, 8 минути по-късно чрез Муса Дембеле. Победният гол за домакините падна в 83-ата минута и негов автор стана Балотели, който малко преди това замени Даниел Стъридж. За тъмнокожия италианец този гол e трети за Ливърпул и първи в Премиършип. Ливърпул остава на седма позиция, но се доближи на точка от Тотнъм, който е шести в таблицата. Арсенал пък се изкачи на четвърто място, след като победи аутсайдера Лестър с 2:1 у дома. Борещият се за спасение в елита Куинс Парк Рейнджърс постигна много важна победа, като се наложи над Съндърланд с 2:0 като гост. Хъл Сити пък се измъкна от зоната на изпадащите след успех над Астън Вила с 2:0, а в нея се настани тимът от Бирмингам, който е 18-и в класирането. /БГНЕС