Реал Мадрид победи като гост Шалке с 2:0 в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Срещата се игра пред 55 хил. зрители на ст. "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Белият балет, този път в цикламени фланелки, игра икономично, но ефективно. Домакините също имаха своите шансове, но след първия гол се пречупиха и играта им престана да спори.

В 26-ата минута Карвахал центрира отдясно, поставяйки топката на главата на игралия на ръба на засадата Роналдо, чийто прецизен удар не остави никакви шансове за младия вратар Веленройтер: 0:1. В 75-ата минута домакините пропуснаха най-чистата си възможност, когато след топовен изстрел на техен играч топката срещна гредата над Касияс. Вратарят изобщо не реагира, като обаче при добавката скочи и захлупи топката.

Мачът свърши в 79-ата минута, когато Роналдо напредна отляво, преодоля двама футболисти в синьо и пусна напречен пас към Марсело, който с хубав диагонален удар изпрати топката в сглобката на вратата: 0:2. Реваншът е на 10 март на ст. "Сантяго Бернабеу" в Мадрид. /БГНЕС