Базел и Порто завършиха 1:1 в първи плейоф от 1/8-финалите от Шампионската лига.

Мачът се игра пред 35 000 зрители на ст. "Сейнт Якоб Парк" в Базел. Гостите доминираха през почти цялото време, но така и не успяха да материализират превъзходството си.

Десетина минути преди края домакините дори се виждаха победители, след като бяха повели с ранен гол, отбелязан в 11-ата минута от Гансалес при асистенция на Фрай. Последва натиск на гостите, увенчал се с два гола, като и двата обаче бяха отменени заради засада. Първият реализира Тейо, а вторият Каземиро. Второто попадение първоначално бе зачетено, но след консултация между рефера Марк Клатенбърг и помощника му бе отменено.

По-добрата игра на Порто даде частичен резултат в 79-ата минута, когато Данило изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на ветерана Валтер Самуел. Базел - Порто: 1:1. Реваншът е на 10 март на ст. "Драгао" в Порто. /БГНЕС