Отборите на Селтик и Интер завършиха наравно при резултат - 3:3 в един много интересен ма от 1/16-финалите на Лига Европа.

Българският национал Александър Тонев не бе в групата на домакините.

Гостите започнаха добре мача в Глазгоу и стигнаха до бързи два гола аванс. След само 4 минути игра новото попълнение на тима Джердан Шакири бе точен за 0:1. В 13-ата минута Родриго Паласио удвои преднината на "нерадзурите". "Детелините" не се предадоха и стигнаха до равенство. В 24-ата минута Стюарт Армстронг намали на 1:2, а 60 секунди по-късно Уго Кампаняри си отбеляза автогол - 2:2.

В последната минута на първата част Паласио се разписа за втори път в мача и даде нов аванс на италианския гранд. В крайна сметка играчите на Селтик отново показаха невероятна воля да не загубят този мач и в добавеното време Джон Гуидети успя да оформи крайното 3:3.