Отборите на Наполи и Интер спечелиха срещите си в понеделник от 24-и кръг на италианското първенство. Неаполитанският тим се наложи над Сасуоло с 2:0 у дома с голове през втората част.

Колумбиецът Дуван Сапата откри резултата в 61-ата минута, а словакът Марек Хамшик затвърди победата в 70-ата. Две минути след втория гол червен картон получи Дрис Мертенс и тимът на Рафа Бенитес доигра мача с 10 човека. Наполи с 45 точки заема третото място в таблицата, като има 5 т. повече от 4-ия Лацио и 2 по-малко от втория Рома. Интер пък успя да спечели с 2:1 гостуването си на застрашения от изпадане Каляри. Матео Ковачич две минути след почивката даде преднина на "нерадзурите", Мауро Икарди покачи на 2:0 в 68-ата, а в 74-ата вратарят на ломбардския тим Хуан Пабло Карисо си вкара автогол. Интер, който записа трета поредна победа, се изкачи на шесто място в класирането, с 4 точки по-малко от петия в таблицата Фиорентина. Каляри остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция. /БГНЕС