Арсенал загуби сензационно от Монако с 1:3 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Срещата се игра пред 60 000 зрители на ст. Емирейтс" в Лондон. Домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме, но вместо да отбележат, сами получиха гол. Това стана в 38-ата минута, когато Жофри Кондогбия откри при асистенция на Жоао Моутиньо: 0:1

Второто полувреме се разви по идентичен сценарий. Арсенал упражни натиск, но получи втори гол. Негов автор бе Димитър Бербатов, разписал се при асистенция на Антони Мартиал. Усилията, хвърлени от домакините се увенчаха с резултат едва в добавеното време, когато Алекс Окслейд-Чембърлейн върна един гол: 1:2.

Малко преди последния съдийски сигнал обаче заменилият Бербатов Феререйра Караско възстанови преднината от два гола за монегаските, макар и след злощастен за Арсенал рикошет: 1:3. Реваншът е на 17 март на ст. "Луи II" в Монако.