Манчестър Юнайтед се изкачи до 3-то място в класирането, след като победи Съндърланд с 2:0 у дома в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" бяха доста безидейни в атака през първата част, като най-добрата възможност се отвори пред Ашли Йънг, но неговият изстрел от близко разстояние се отби в Джон О`Шей и срещна гредата. Ключовият момент в двубоя дойде в 64-та минута, когато О`Шей фаулира в наказателното поле Радамел Фалкао, точно преди колумбиецът да нанесе завършващ удар. Реферът Роджър Ийст отсъди дузпа, но обърка извършителя на нарушението и изгони Уес Браун. Уейн Рууни реализира наказателния удар, а в 84-та минута осигури успеха на своя отбор с втори гол. След тази победа Юнайтед вече има 50 точки и се изкачи до 3-то място в класирането, докато Съндърланд е на 16-та позиция с 25 точки.