Равенство между отборите на Хасково и Левски бе достатъчно за "синия" тим да стане първия полуфиналист в турнира за Купата на България. Мачът-реванш от 1/4 финалите в Хасково завърши 1:1 и тимът от "Герена" продължава с общ резултат 4:1.

Лукаш Гикевич излезе за първи път като титуляр за "сините" и успя да се разпише в 42-ата минута. Вратарят на домакините отрази първия му удар, но при добавката полякът не сбърка. Телевизионните камери обаче показаха, че при подаването на сомалиеца Либан Абди нападателят е в положение на засада.

Идентична ситуация имаше и през втората част, пак с участието на Гикевич, но голът му този път бе отменен след консултация между съдиите. В 81-ата минута Станислав Маламов с далечен изстрел вкара първото попадение за отбора на Хасково в трите мача между двата тима. В предните два "сините" вкараха 11 гола на противника си - 3 в двубоя за Купата и 8 в мача от първенството. /БГНЕС