Барселона победи Виляреал и в полуфиналния мач-реванш и се класира за финала за Купата на краля.

Резултатът на ст. "Ел Мадригал" във Виляреал бе идентичен с този от първата среща, играла се на 11 февруари на ст. "Камп Ноу" в Барселона - 3:1.

Два гола отбеляза Неймар (3-та и 88-а минути), а третият бе дело на Луис Суарес (73-та минута). Почетното попадение за домакините реализира в 39-ата минута Хонатан дос Сантос.

Последните 30 минути Виляреал игра в намален състав заради червен картон, вдигнат на бранителя Томас Пиня. Това оказа сериозно влияние върху играта на домакините, които до момента се противопоставяха доста успешно на звездния тим на Барса.

На финала за Купата на краля, който ще се играе на 30 май, Барселона ще срещне победителя от мача Атлетик Билбао - Еспаньол. /БГНЕС