Холандският АЗ Алкмаар загуби от Евертън с 2:3 и остана на четвърто място в група А на турнира за Купата на УЕФА. Това е първо поражение за АЗ в историята на отбора в евротурнирите. Тимът участва в Европа от 1977 година и оттогава не е губил във всичките 32 мача, които е играл на своя стадион. Джеймс Вогън вкара третия гол за Евертън в 79-а минута и прекъсна впечатляващата серия на холандския тим. Ендрю Джонсън откри за англичаните още във 2-а минута, но Грациано Пеле изравни малко по-късно. Фил Ягиелка отново изведе Евертън напред резултата до почивката, а холандският национал Кю Ялиенс възстанови равенството в 65-а минута. Така, благодарение на загубата на АЗ, руският шампион Зенит (Санкт Петербург) се класира напред като трети отбор от група А. Нюрнберг успя да навакса гол пасив и победи с 3:1 гръцкия Лариса - успех, който класира германците в следващата фаза. Йозеф Кожлей даде преднина на гърците в 11-а минута, но малко преди почивката Иван Саенко изравни. През второто полувреме голмайсторът на Нюрнберг Марек Минтал и гръцкият национал Ангелос Харистеас вкараха два гола и класираха германския отбор напред. "Считаха ни за аутсайдера в групата след жребия. И за нас е изненада, че преодоляхме тази трудна група", коментира старши треньорът на Нюрнберг Ханс Майер. Шотландският Абърдийн разгроми ФК Копенхаген с 4:0 и с тази победа от последен в група В се озова на третото място, даващо право на участие в следващата фаза. Джеймс Смит вкара два гола, а автогол на Микаел Антонсон и попадение на Ричард Фостър оформиха убедителната победа на шотландците. Атлетико Мадрид победи Панатинайкос с 2:1 и завърши на първо място в група B. И двата отбора си бяха осигурили място на 1/16-финалите и този мач бе без значение. Все пак мадридчани спечелиха мача по драматичен начин, като победния гол отбеляза резервата Симао Саброза в шестата минута на даденото от съдията добавено време. Панатинайкос изненадващо поведе в резултата с гол на Димитрис Салпигидис в 34-а минута, а Луис Гарсия изравни в 74-а минута. В добавеното време португалският национал Симао Саброза стреля неспасяемо от пряк свободен удар и донесе победата на Атлетико. Играта през целия мач бе изключително накъсана и това принуди съдията да даде 12 минутно продължение на редовното време. В група С Фиорентина и АЕК се присъединиха към вече осигурилия си участие в следващата фаза отбор на Виляреал. Фиорентина победи чешкия Млада Болеслав с 2:1 и зае второто място в групата, а АЕК се промъкна напред като трети отбор, въпреки загубата от Виляреал с 1:2. Испанският клуб спечели при визитата в Атина, въпреки че мачът бе без значение за "жълтите". Рио Мавуда изведе Виляреал напред в резултата преди почивката, но ветеранът Ривалдо изравни за АЕК в 68-а минута. Датският нападател Йон Дал Томасон донесе трите точки за Виляреал с гол минута по-късно. Фиорентина доста се потруди, за да спечели трите точки срещу чешкия тим Млада Болеслав. Адриан Муту вкара дежурния си гол от дузпа в 44-а минута, а победното попадение бе дело на Кристиан Виери в 67-а минута. За гостите се разписа Ян Райнох в 60-а минута. Рен и Динамо Загреб направиха самоубийствено равенство 1:1 в мач от група D, което изхвърли и двата отбора от турнира. Динамо водеше с 1:0 с гол на Огниен Вукоевич, резултат, който се запази почти до края и който даваше шансове на тима за класиране напред. В 88-а минута обаче Стефан Мбиа изравни за Рен и така и двата отбора отпаднаха от борбата. В другия мач от групата класиралите се вече Хамбургер и Базел завършиха 1:1. Иван Ергич изведе Базел в резултата в 58-а минута, а хърватският национал Ивица Олич изравни в 73-а минута. Равенството позволи на Хамбургер да завърши на първо място.