Пет гола вкара чешкият хокеист Мариан Габорик при успеха на Минесота Уайлд над Ню Йорк Рейнджърс с 6:3, което е най-доброто постижение в 11-годишната му професионална кариера. За последен път в Националната хокейна лига пет попадения в един мач е отбелязвал Сергей Фьодоров през декември 1996-а година във вратата на Вашингтон, но един от головете му е в продълженията. През март 1996-а година легендата Марио Лемьо вкара пет гола в редовното време с екипа на Питсбърг. Габорик вкара един гол в първата част на мача, след това още два при числено превъзходство във втората. Последните си два гола той наниза за 5:3 в 47:56 минута и за 6:3 в 49:31 минута на мача. Няма играч в историята на Минесота, който да е вкарвал дори и 4 гола в един мач. Освен това, Габорик подаде и за шестото попадение за своя тим, което вкара Пиер-Марк Бушар за 4:2 в края на втората третина. Шестте точки по системата гол+пас също са рекорд за чешкия състезател. След тази победа тимът се изравни с Ванкувър с 42 точки на върха в Северозападната дивизия. В Бостън местният тим отстъпи с 4:5 след дузпи на Питсбърг 20-годишната звезда Сидни Кросби вкара един гол и подаде за два на руснака Евгений Малкин, избран за най-добър млад руски хокеист за 2006-а година. Малкин вкара в този мач своите 16-и и 17-и гол през сезона, като успя да открие резултата още в 55-ата секунда на срещата, а в 11:53 минута на мача направи резултата 3:0. Пет минути след началото на втората част канадският център Ерик Кристенсен вкара и четвърти гол, но въпреки това домакините се върнаха в мача с головете на Марко Щурм, Петер Акселсон, Петери Нокелайнен и Денис Уайдман. При дузпите 21-годишният канадец Кристенсен отново се оказа най-важната фигура, след като вкара решителното попадение. Детройт не успя да спечели точки за първи път в последните 12 мача, след като отстъпи с 2:3 на Сейнт Луис Блус. Последното поражение на червените криле е на 22-и ноември в Нешвил със същия резултат. Кийт Ткъчък и Лий Стемпиняк вкараха по един гол при числено превъзходство през третата част, а вратарят на Сейнт Луис Мани Легаси спаси 34 удара. Брад Бойс беше автор на другото попадение, което е негово 20-о за Сейнт Луис. Валтери Филипула и Микаел Самуелсон вкараха головете за Детройт. Монреал разгроми с 5:2 като гост Вашингтон, а нападателят на победителите Гийом Латендрес вкара две попадения, въпреки че беше оставен като резерва. Треньорът Ги Карбоно реши да го остави извън първите две петици за мача, след като двамата си размениха остри реплики след загубата с 2:3 от Флорида във вторник. Тогава Латендрес вкара и двата гола, а днешната му среща е общо четвърта в кариерата с две попадения. Канейдиънс поведоха с 4:1 след 1-ото попадение в НХЛ на Сергей Костишин, а Марко Щрейт вкара за 5:2. Между тях Александър Сьомин вкара един за домакините, а преди това беше подал и за първото им попадение, дело на Никлас Бакстрьом. Ванкувър постигна престижна победа с 3:2 над Далас, който е лидер в Тихоокеанската дивизия. Шведът Даниел Седин заби два гола за Ванкувър- и двата в третата третина, а Мейсън Реймънд откри резултата в тяхна полза в 8-ата минута на втората част. За Далас отбелязаха финландците Юси Йокинен и Анти Миетинен.