Байерн Мюнхен разгроми Шахтьор Донецк със 7:0 и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

В първия мач, играл се преди 3 седмици, двата отбора завършиха 0:0. Реваншът на ст. "Алианц Арена" в Мюнхен започна кошмарно за Шахтьор. В 3-та минута Олександър Кучер получи червен картон заради нарушение срещу Марио Гьотце, а Байерн - право на дузпа, превърната в гол от Томас Мюлер 1:0.

В 34-та минута Жером Боатенг покачи на 2:0, а в 49-ата Франк Рибери направи резултата класически при асистенция на Давид Алаба. Две минути по-късно Мюлер записа втори гол: 4:0. В 63-та минута Холгер Бадщубер отбеляза с глава след центриране на Рафиня: 5:0. В 75-ата Роберт Левандовски вкара за 6:0 след пас на Бастиян Швайнщайгер, а в 87-та Гьотце оформи крайното 7:0 при асистенция на Боатенг. /БГНЕС