Днес от 14:00 часа в централата на УЕФА в Нион ще се проведе жребият за 1/16-финалите в турнира за Купата на УЕФА. Ясна са вече и разбивките за жребия. По време на груповата фаза на турнира бяха определени 24 отбора, които продължават в етапа на елиминациите. Това са класиралите се от 1-во до 3-о място във всяка една от осемте групи. Към тях в този жребий ще се присъединят и класиралите се на трето място в групите на Шампионската. С тези 8 отбора се запълва и бройката от общо 32-та участника, които ще продължат да спорят за трофея в турнира за Купата на УЕФА. Всички 32 тима са разпределени в 4 урни с по 8 отбора. В първата урна са победителите от групите на УЕФА, във втората са класиралите се на второ място в тези групи, а в третата са тези на трето място. Четвъртата урна е за отборите, идващи от Шампионската лига. Според регламента отборите от първа урна ще имат за съперник отбор от трета урна, а другите двойки се формират от втора и четвърта урна. Един срещу друг не могат да се изправят отборите от една страна, като и тимовете, които играха един срещу друг в груповата фаза. Ето и разбивките: Урна 1: Атлетико Мадрид (Испания), Виляреал (Испания), Хамбургер (Германия), Байер Леверкузен (Германия), Байерн Мюнхен (Германия), Хетафе (Испания), Бордо (Франция). Урна 2: Панатинайкос (Гърция), Фиорентина (Италия), Базел (Швейцария), Нюрнберг (Германия), Спартак Москва (Русия), Спортинг Брага (Португалия), Тотнъм (Англия), Хелзингборг (Швеция). Урна 3: Зенит (Русия), Абърдийн (Шотландия), АЕК Атина (Гърция), Бран Берген (Норвегия), Цюрих (Швейцария), Болтън (Англия), Андерлехт (Белгия), Галатасарай (Турция). Урна 4: Олимпик Марсилия (Франция), Розенборг (Норвегия), Вердер Бремен (Германия), Бенфика (Португалия), Глазгоу Рейнджърс (Шотландия), Спортинг Лисабон (Португалия), ПСВ Айндховен (Холандия), Славия Прага (Чехия). /БГНЕС